Co łączy polski rap i piłkarską reprezentację Polski? Porównywalna liczba braci, grających w jednym zespole na przestrzeni lat. Dlatego też z zaciekawieniem obserwuję kolejne poczynania Skrubola i jego młodszego brata – JupiJeja. Autorzy zeszłorocznego COV47MXTP przygotowują się właśnie do wydania kolejnego krążka – Sprzedam Merca Mixtape.

Pierwszym numerem promującym wydawnictwo, był braggowy Dwie Wieże, wyprodukowany przez Miłego ATZ. Dostaliśmy w pakiecie wideoklip, który od razu przywodzi na myśl szalone lata 90. Lata, w których największy szyk mógł zapewnić tylko wąs. Szczególnie wśród handlarzy samochodami na pobliskiej giełdzie. Widać, że nie zapomnieli o tym sami zainteresowani. Wraz z premierą singla wystartowała ciekawa akcja promocyjna, którą obowiązkowo należy docenić. Pomysłowa otoczka, stanowiąca idealne dopełnienie stylistyki nagrania i stylizacji braci w klipie. Kto zapowiedź płyty publikuje w formie ogłoszenia sprzedaży Mercedesa na Allegro Lokalnie? Na tle raperów bezkarnie zatrzymanych przez policję czy też udających atak serca, ogłoszenie to z miejsca powinno otrzymać statuetkę Cannes Lions.

Kilka dni temu otrzymaliśmy z kolei teledysk do drugiego singla! Baza Nasy z gościnnym udziałem Kuby Knapa (który występuje tutaj jednocześnie jako producent utworu) to niezwykle klimatyczny numer. Na klasycznym, odrobinę sennym podkładzie, Skrubol i JupiJej serwują nam peany pochwalne na cześć siedzenia w domu z zaufanymi ludźmi, a Knapiwo podsumowuje to wszystko wciągającym refrenem. O ile Skrubol w swoich nagraniach lubi czasem rzucić jakimś świńskim, bezczelnym wersem (za co lubię jego teksty), tak tym razem wraz z bratem próbują uświadomić nam, że pozostanie na chacie może być… fajne! Po prostu. A trudno się z tym pogodzić jak z przyzwyczajenia każdy piątek spędzasz gdzieś na mieście.

Premiera Sprzedam Merca Mixtape już niebawem. Skoro to mixtape, obecność DJ-ów nie może nikogo dziwić. Usłyszeliśmy właśnie, jak DJ Gram i DJ Hamer Kot pokazują swoje umiejętności. Zresztą zaprezentowane dotąd numery mogą nam sugerować, jakich brzmień możemy się spodziewać po całości materiału. Z ciekawością więc spoglądam na dalsze ruchy chłopaków. Tym bardziej, że JupiJej niedawno przystępował do matury, a Skrubol jest równie wyrazistą postacią co pozostali członkowie WCK, lecz według mnie najbardziej niedocenianą.