Black Hippy, czyli Kendrick Lamar, Schoolboy Q, Jay Rock i Ab-Soul, to ekipa, która na początku lat 10-tych wdarła się szturmem do świadomości słuchaczy na całym świecie. „Section.80” i wydane rok później „Good Kid, M.A.A.D City” Kendricka Lamara, „Habits & Contradictions” Schoolboya Q i „Control System” Ab-Soula były szeroko docenionymi i dyskutowanymi albumami w hip-hopowym środowisku. Historia całego kolektywu zaczęła się jednak kilka lat wcześniej, a marka Black Hippy była budowana przez lata – szczególnie przez bardzo aktywnego Jay Rocka. W podcastowej serii „Black Hippy Special” zamierzamy szczegółowo omawiać dyskografie i sylwetki wszystkich członków ekipy.

Zaczynamy od Ab-Soula – początkowo najmniej docenionego rapera w składzie. W pierwszym odcinku sagi zagłębiamy się w jego dwa mixtape’y – „Longterm” oraz „Longterm 2: Lifestyles of the Broke and Almost Famous”, a także omawiamy jego oficjalny debiut, czyli „Longterm Mentality”. Oprócz albumów mówimy o chorobie rapera, która znacząco wpłynęła na jego dzieciństwo, o jego mozolnie budowanej karierze, poczuciu niedocenienia oraz o tym, jak Ab-Soul dbał o każdą linijkę w swoich tekstach.

Zapraszamy do przesłuchania pierwszego odcinka i zostańcie z nami na dłużej, bo zaplanowaliśmy dla Was ponad dziesięć pełnych treści epizodów.