Niedocenione kawałki – część kolejna. Dziś mam dla Was zgrabną dziesiątkę, która jak zwykle jest zróżnicowana: od instrumentalnego hip-hopu, przez trap, darcie-japy-rap i boom bap, aż do comedy rapu.

Ta niewielka liczba tracków to przede wszystkim efekt dość standardowych wakacji w rapie: raperzy i fani rozjechali się po dziesiątkach festiwali, przez co liczba premier płytowych i singlowych znacząco spadła. Podobnie z ogólną liczbą newsów czy mniejszych lub większych afer.

Wolnego nie wzięli jednak producenci, dość licznie występujący w lipcowym zestawieniu tracków. Wśród nich szczególnie ciekawie wygląda zapowiadany instrumentalny album Mroka, wcześniej znanego przede wszystkim jako MC. Co więcej, z kolejnym beattape’em wyskoczył też reprezentujący Tyldę Jig Magger (nawiasem mówiąc, chłopaki mają niezły przerób materiału – na ich kanale co chwila pojawiają się nowości).

Oprócz tego na liście kilku stałych bywalców, takich jak Pierrot czy Cok, a obok nich znalazło się miejsce dla świeżaczków w postaci Jakuba Kurka, którego album został wydany przy wsparciu BUMP’12.

Sprawdź wszystkie niedocenione utwory z lipca!

Święty X MRmetrick – Nocne Marki (feat. Amari Mar & Nathan Williams)
Jakub Kurek — Lęk
Mario Kontrargument – 2002 (+ Bijas)
Młody West – Codziennie (feat. Ozzy Baby) (prod. alb & Pony)
Cok – Calm Before The Storm
Sista Flo „Zmiana” (prod. Michał Tomasik)
Pierrot – 90te (prod. Look.out, cuty DJ Nambear)
SUSK – DOPPIO W TONICU (PROD. KADET SZEWCZYK)
Mroku – Próba Chóru
JIG MAGGER – TAKE A BREAK (+DJ BLAKI)

Zestawienie z lipca:

Całoroczna playlista na Spotify: