Legenda brytyjskiej sceny P Money od jakiegoś czasu mocno romansuje z dźwiękami drum’n’bass. Efektem tego jest album „Streets, Love & Other Stuff” stworzony we współpracy z Whineyem – wyspiarskim producentem i DJ-em. Oczywiście nie jest to muzyka, która spodoba się wszystkim, jednak jako fan pewnego rapera z wysp nie mogłem odpuścić okazji przesłuchania tego kawałka. Nic dziwnego, skoro Ocean Wisdom jest mega utalentowanym raperem, a jego skill nie równa się hype’owi.

Kawałek „Junkyard” z SL&OS jest świetną produkcją. Mamy na początku mocno uliczne wejścia, gdzie zarówno P Money, jak i Wis dowożą, świetnie komponując się ze stylistyką, rzucając całkiem udane wersy pokroju „Left and right, man dropped, never scared, never soft / It was Peckham V. Ghetto, so you had to be on job”. Odnoszą się one do niemal legendarnego już starcia Peckham Boys z Ghetto Boys. To miało nie tylko wymiar muzyczny, ale przede wszystkim uliczny.

Dość jednak o historii, bo chłopaki dają radę na produkcji Whineya. Ten podzielił utwór na dwie części – sekcję grime, a także dnb. Tutaj zaś Ocean i P Money, jako jedni z przedstawicieli szkoły szybkiego nawijania, mogli się wykazać. Zastosowali zresztą podobny patent, co w utworze „Breathin’” z płyty Wisa. Efekt? No chce się tego słuchać. P Money wygląda zaskakująco świeżo, jak na zasłużonego dla sceny dinozaura. Jego gość za to nie wypadł z formy mimo dość długiej przerwy od muzyki. Dobrze jest widzieć, że nawet starsi raperzy w UK nie boją się eksperymentować ze swoją twórczością. Dlatego ten kawałek ma u mnie duży plus, a sam album jawi się niezwykle ciekawie.